Tisíc a jeden film
Tisíc a jeden film
Podcast: Kateřina Horáková (KATMAG)
0:00
-51:17

Podcast: Kateřina Horáková (KATMAG)

S filmovou publicistkou Kateřinou Horákovou o její cestě tuzemskými médii, magazínu KATMAG a úskalích současné kulturní novinařiny

Na webu Tisíc a jeden film začíná podcastová série. Budu si do ní zvát osobnosti, které se pohybují kolem filmu, píší o něm, inspirativně o něm uvažují nebo dokonce filmy tvoří. Osobnosti z Česka, ale občas taky ze zahraničí. Jedním z témat podcastů bude filmová kritika, kulturní publicistika a reflexe práce v médiích i v akademické sféře.

Do prvního dílu jsem si pozval publicistku Kateřinu Horákovou, editorku webu Ženy.cz a zakladatelku magazínu Katmag. Bavili jsme se o tom, jaká byla její dosavadní cesta českými médii, proč moc nespoléhá na rady ze školy a co by podle ní prospělo tuzemské filmové publicistice. Došlo taky na ‘kauzu’ kolem textu Ondřeje Štindla (Deník N) o novém Dr. Strangeovi. Co tahle kauza podle Kateřiny vypovídá o současných médiích? A měli by o filmu dál psát nechápaví boomeři?

Už teď se můžete těšit na příští podcastový speciál, který bude výjimečně v angličtině a jehož tématem bude James Bond.

Podcasty vycházejí jednou měsíčně. Najdete je přímo tady na substacku Tisíc a jeden film, který funguje formou newsletteru. Přihlašte se k odběru a všechny podcasty i další texty z webu dostanete rovnou do mailové schránky.

Odebírat

Podcast najdete taky na Spotify.

0 Comments
Tisíc a jeden film
Tisíc a jeden film
Rozhovory s osobnostmi (nejen) české filmové kritiky, kinematografie a médií.
Listen on
Substack App
RSS Feed
Appears in episode
Ondřej Pavlík